Mistrovství ČR starších žákyní a seniorek (4. – 6. 5. 2018)

kalop9

S velkou radostí všem fanouškům oznamujeme, že je za námi velmi úspěšné Mistrovství ČR pro kategorie Starší žákyně a Seniorky. Olomoucké akvabely získaly hned 3 mistrovské tituly a kromě nich získaly i další cenné kovy.

Starší žákyně začaly svou pouť za skvělými výsledky již v pátek v podvečer soutěží ve Figurách. První medaili si vyplavala Debora Dvořáková, která v této disciplíně obsadila skvělé 2. místo. O další krásný výsledek se postarala Kateřina Krečmerová, která skončila na 4. místě a Nela Peřinová na 7. místě.

V sobotu se soutěžilo v sólových a týmových sestavách. V sólech se nejprve představila Kateřina Krečmerová, která plavala se svou novou sestavou a ta ji přinesla skvělé 4. místo stejně jako ve Figurách. Největším olomouckým želízkem v ohni v této disciplíně byla Debora Dvořáková. Svou závodní sólovou sestavu zaplavala excelentně a první mistrovský titul byl doma! Tým starších žákyní se bohužel letos potýkal se zdravotními problémy, ale i tak si tým ve složení Debora Dvořáková, Kateřina Krečmerová, Nela Peřinová, Bára Riegerová, Vendula Čouková, Julie Kederová, Lenka Petříková a Klauie Snášelová vyplaval před domácím publikem zasloužený bronz.

V neděli se olomoucké starší žákyně Debora Dvořáková a Kateřina Krečmerová představily v párových sestavách. Po povinných figurách olomouckým děvčatům patřila průběžná první příčka s náskokem téměř tří bodů a ve volné sestavě náskok ještě o 0,4 bodu navýšila. Debora s Kateřinou vybojovaly zlaté medaile a po dvou letech vrátily v párových sestavách mistrovský titul do Olomouce! Gratulujeme!!!!

S úspěchy nezůstaly pozadu ani naše seniorky, které si ve složení Adéla Burianová, Adéla Půčková, Adéla Snášelová, Adéla Petříková, Adéla Mlčochová, Dominika Klapilová, Monika Pospíšilová, Nicole Juráková a Michaela Provazová vyplavaly mistrovský titul v disciplíně Highlight. Děvčata se ve stejném složení představila olomouckým fanouškům také v kombinovaných sestavách a po skvěle zaplavané sestavě si na závěrečném ceremoniálu došla pro bronzové medaile. V sobotu se v sólových sestavách představila Michaela Provazová (4. místo) a Nicole Juráková (6. místo), obě s novými závodními sestavami. Michaela s Nicole navíc v neděli nastoupily také v disciplíně seniorských párů. Svou sestavu zaplavaly ve skvělém tempu a s precizní synchronizací a i když jsou děvčata věkem ještě juniorky, zabojovaly a pro olomoucký oddíl vyplavaly po mnoha letech bronzovou medaili v párových sestavách.
Všem devčatům gratulujeme za úžasné výkony, trenérkám za skvělou přípravu a fanouškům za nezapomenutelnou atmosféru!