MČR mladších žákyň a juniorek

kombo-sucho-skupinka

Olomoucké juniorky a mladší žákyně mají za sebou úspěšné Mistrovství České republiky, které se letos konalo na plaveckém bazéně Za Lužánkami v Brně. Pro naše juniorské závodnice bronzově cinkalo celý víkend a ve všech zúčastněných dispciplínách.

Sobotní program zahájily mladší žákyně a juniorky v povinných figurách. Nejvýše        z olomouckých mladších žákyní vystoupala Vendula Cetkovská (32.), následovaná Terezou Gažarovou (33. místo) z celkového počtu 77 závodnic. V povinných figurách juniorek startovala pouze Adéla Půčková a vybojovala skvělé 6. místo.

Poté již následoval náročný program závodních sestav. Letos poprvé byly pro juniorky zařazeny také technické sestavy a hned první disciplína Technické páry juniorek přinesla olomoučankám bronzovou medaili. Vybojovaly ji Nicole Juráková s Adéla Půčkovou. Druhý sobotní bronz pak odpoledne přidala Michaela Provazová v disciplíně Volné sólo. V podvečer bojovaly o dobrý výsledek také naše mladší žákyně. Svoji týmovou sestavu děvčátka zaplavala s velkým nasazením a elánem a v silné konkurenci si vyplavala pěkné 7. místo.

V neděli bronzové žně pokračovaly. Dopoledne se na start postavila Adéla Půčková se svým novým Technickým sólem a do své sbírky přidala další třetí místo. Druhou disciplínou programu byly Volné páry juniorek. Nicole Juráková a Michaela Provazová zaplavaly duo ve skvělém tempu a za svou závodní sestavu s vysokou technickou náročností je rozhodčí odměnili skvělým 3. místem.

Na závěr soutěžního dne se k děvčatům připojily Debora Dvořáková, Dominika Klapilová, Kateřina Krečmerová, Adéla Petříková, Monika Pospíšilová a Adéla Snášelová a přidaly do sbírky pro olomoucký oddíl pátý bronz, a to Kombinovaných volných sestavách.